Uspořte při svícení

Vybrat si úsporný zdroj světla je dnes prakticky nezbytné. Elektrická energie je čím dál dražší a pokud nechcete zbytečně dotovat dodavatele energií, určitě byste měli nad novými zdroji alespoň uvažovat. V dnešní době už existuje celá řada zajímavých alternativ k zastaralým vláknovým žárovkám. Málokteré se však dokáží vyrovnat LED žárovkám, které ční vysoko nade všemi.
sedmibodý lustr

Extrémně spořivé

Oproti jiným typů žárovek mají typy s LED technologií výhodu v tom, že umí dokonale využívat elektrickou energii. Tradiční druhy světelných zdrojů vždy více hřály než svítily. To se také negativní způsobem projevilo na jejich vysoké spotřebě. Vytvářely více tepelné energie než světla. Sáhnout po několika minutách od zapnutí na vláknovou žárovku obvykle znamenalo se ošklivě popálit. Tento princip navíc výrazně snižoval životnost, která se pohybovala okolo dvou tisíc hodin, a to se bavíme o těch nejmodernějších typech. Starší modely na tom byly v tomto směru ještě daleko hůř.
LED žárovky fungují na trochu jiném principu, díky čemuž většinu energie využívají k tvorbě světla. Díky tomu je také možné se jich dotýkat i po několika hodinách od jejich zapnutí. To je rovněž důvod, proč je jejich životnost také mnohem vyšší. I standardní žárovky s LED technologií jsou schopny fungovat okolo patnácti až třiceti hodin, což je více než desetinásobek oproti vláknovým žárovkám.
historický lustr
Mnoho lidí ještě donedávna odrazovala od jejich koupě pořizovací cena, která byla opravdu poměrně vysoká. To se však už změnilo a dnes si lze LED žárovku pořídit za slušnou cenu. Navíc, i kdyby stále stály hodně, pořád se jejich koupě více než vyplatí. Musíte jich však nakoupit více a vyměnit za stávající typy. Během několika měsíců zaznamenáte tak výraznou úsporu, že na vyšší pořizovací cenu si už ani nevzpomenete. Spíše hned poběžíte do obchodu pořídit si pár LED žárovek do zásoby.