Třiďte elektrický odpad

Chápeme vás, že zvyk, jak se říká, je jako železná košile. Už vůbec, když musíte změnit činnost, kterou jste dělali už téměř automaticky už po několik desetiletí. Věřte nám, že u řady odpadů to dnes není potřeba. Celá řada odpadů, společně s vašimi elektrickými miláčky se po setřídění, jak jistě všichni víte, se může na specializovaných pracovištích zrecyklovat.
 
           Možná si říkají někteří z vás, proč bychom jsme to dělali, když na první pohled nám to nepřinese žádnou viditelnou změnu u mě a ani v mém okolí, a to všechno v době, kdy máme stále ještě dostatek nerostného bohatství. Pokud si tohle myslíte, tak věřte nám, že jednou nám nerostné bohatství dojde, třeba i zítra.
Jako příklad můžeme zde uvést, právě etickou povinnost recyklace elektroniky každého z nás, vůči naší planetě. Poctivá práce během našeho života navíc může zachránit, nejen naši přírodu, ale jak všichni víme, taky naše suroviny.

Právě recyklaci elektroodpadu chceme věnovat několik bodů a připomenout vám naše etické povinnosti a jejich klady přinášející nám recyklace, ať už jsou méně, či více viditelné pro nás.

Klady:

a.      Ušetříte ornou půdu – Recyklací elektronických zařízení ušetříte ornou půdu pro další generace, díky menším plochám orné půdy určené pro skládkování.
 
b.      Ulevíte atmosféře – Se skládkováním souvisí, taktéž množství spalovaného odpadu z elektroniky a s tím zmenšení objemu karcinogenních látek a jiných škodlivin do ovzduší, čímž ulevíme vlastnímu zdraví.
 
c.       Zabráníte vnikání škodlivin do půdy – Menšími plochami ke skládkování, třeba zrovna elektronických součástek z vašich miláčků můžete ušetřit řadu mikroorganismů v půdě, anebo zabránit nákaze kulturních plodin, která může vést po jejich konzumaci, jak všichni víme, k vážným zdravotním potížím.
 
d.      Ušetříte řadu surovin pro budoucí generace – Z recyklovaných elektrických zařízení můžeme získat zpětně řadu prvků, které můžeme použít pří tvorbě jiného elektro zařízení, jiného užitečného předmětu, či použití ve výzkumu nových technologií.
 
Nechceme vám v ničem radit, ale zkuste recyklovat vaše elektronické miláčky a věřte nám, že změna se dostaví. Na to si můžete klidně vsadit.