Kovové kancelářské a šatní skříně

Kovový nábytek nepatří na smetiště dějin a nelze jej spojovat pouze s historií, kterou známe např. ze starších českých filmů typu „Marečku podejte mi pero“. Plechové skříňky, kterým se často přezdívalo „štádla“, nás provází i dnes ve strojírenských a hutnických provozech, v zemědělské výrobě, na montážních linkách, zkrátka všude tam, kde se lidé převlékají do pracovního oděvu. Kromě toho existují i skříňky s regály, které najdou uplatnění v kancelářích i v domácnostech na uskladnění šanonů, úklidových prostředků a nářadí v domácí dílně.
zničená místnost.jpg


Šatní skříně z ocelového plechu


Setkáváme se s nimi nejčastěji na pracovištích, kde se převlékají desítky lidí současně. Jsou to pomyslné kóje, kde má každý zaměstnanec zajištěn kus svého soukromí, a kam ukládá své osobní věci. Mají většinou tvar úzkého vysokého obdélníku, jsou montovány jako vícedílné moduly, které lze řadit vedle sebe, v horní části je umístěn jeden plechový regál a pod ním tyč na šatní ramínka. Čelní dvířka jsou opatřena odvětrávacími otvory pro odvod vlhkosti.


Další typy skříněk


Těmi jsou buď velkoobjemové, nebo s nastavitelnými zásuvkami a policemi, na soklech nebo na nohách. Dále to jsou speciální široké boxy pro hasiče a záchranáře, pro policisty, oddělené kóje pro silně znečištěný oděv, nebo skříňky pro ženy, které v nich mohou ukládat v regálech i oděvní doplňky. Skříňky nemusí být pouze fádní obdélníkové, mohou mít i nástavbu ve formě stříšky, sestavy více skříněk se mohou formovat i do tvaru osmiúhelníka. Jsou zkrátka soukromým místem pro každého.
modré skříňky.jpg


Policový regál


Ukládání šanonů v kancelářích představuje vždy problém z hlediska zabezpečení a z důvodů provozních. Ideální je umístit vše na jedno místo a pokud možno ne do dřevěných dřevotřískových skříní s rozvrzanými dveřmi, jejichž časté otevírání a zavírání snižuje významně jejich životnost. Pevné a odolné ocelové konstrukce jsou zárukou stability po mnoho let, představují i větší formu zabezpečení firemní dokumentace. Nacházíme je kromě kancelářských provozů i ve skladech, v garážích, v zázemí prodejen a některých služeb.


Většinu regálů lze montovat jako sestavu, napojit je k sobě a využít výhodu jednotného prostředí. Sestavy jsou velice variabilní a není třeba je ukotvit ke stěnám. Jejich flexibilní šíře umožňuje zvolit takový typ, jímž pokryjete celou stěnu bezezbytku. Některé z nich lze využít i jako trezorové skříně. Dvířka nemusí být pouze na klasické pantové otevírání, mohou být posuvná nebo skládací. Kancelářské regály lze koncipovat i jako sektorový nábytek např. s posuvnými skly.