Jak využít prostornou šatnu

Budoár je soukromý pokoj pro dámy. Každá žena potřebuje mít svoje soukromé území, kde odpočívá, obléká se, líčí se, nebo prostě chce být po nějakou dobu naprosto sama. Za první republiky byly budoáry pro dámy naprostou samozřejmostí.

Proč by dnešní ženy také nemohli využít jakékoli možnosti mít tento báječný kousek soukromí sami pro sebe? Inspirujme se minulostí a zařiďme si pro sebe koutek, který bude pokud možno jenom náš. Slovo budoár je francouzského původu a znamená dámský pokoj. Budoár, to je vlastně ryze dámské území, které se může spojovat i s místem na spaní.
toaletní stolek

Jak by mohlo vypadat?

V první řadě se v budoáru bude skvěle vyjímat toaletní stolek. Pokud je vás doma děvčat více, raději si pořiďte toaletní stolky rovnou dva.  Dále by v budoáru nemělo chybět sofa na odpočinek také nějaké velice útulné a místo na posezení a popovídání s přítelkyněmi.

Budoáry mohou mít také tajné okno směřující do hlavního obytného prostoru, aby ženy věděly, zatímco jsou ve svém soukromém pokoji, co se mezitím v domácnosti děje. Tady na vašem soukromém území se můžete bavit s přítelkyněmi, popíjet kávu, nebo si prostě jenom číst. 

Hlavně tu ale máte možnost mít své osobní věci, knihy, šaty, a podobné dámské věci.  Do budoáru také můžete umístit dvojlůžko na spaní kromě sofa, základem je zrcadlo s toaletním stolkem a v neposlední řadě velké šatní skříně. Máme-li přeci jen toho prostoru doma o něco méně, může budoár nahradit jen toaletní stolek se židličkou v rohu ložnice.
starý toaletní stolek
Co tedy do budoáru umístit, aby plnil svou funkci?
·         toaletní stolek se zrcadlem a stoličkou
·         velké zrcadlo, ve kterém vidíte celou svoji postavu
·         psací stůl
·         koutek na šicí stroj nebo vaše jiné koníčky
·         objemné šatní skříně
·         knihovnu
·         posezení pro vaše návštěvy, i pro váš odpočinek
ohromné pohodlné křeslo