10 rostlinek, které nezahubí ani začátečník!

 Pokud se vám zdá, že už jste vyzkoušeli udržet naživu snad každou květinu, která existuje, a přesto se stále setkáváte s neúspěchem, mohly by to výt zaviněné mnohými faktory – půdou, ve které rostlinky pěstujete, klimatem, nebo hnojivy. Existuje však množství rostlin, které jsou nenáročné na podmínky i péči, a právě ty by pro mohly být pro začátečníky skvělou volbou.

ruce květinářkyJaké rostliny to ale jsou?
·         Okrasné rostliny
Pokud hledáte květiny a podobnou okrasnou zeleň, nejlepší volbou jsou pro vás sukulenty nebo kaktusy, které ve správné půdě přežijí s minimální péčí. Další nenáročnou rostlinou s širokým spektrem využití je aloe vera, která se díky svým léčivým a zklidňujícím účinkům a tuhému kořínku hodí do každé domácnosti. Pokud chcete svůj byt provonět a rozzářit, sáhněte po semínkách levandule – dá se pěstovat jak v květináči, tak na zahradě, a péči o ni zvládnou i vaši potomci.

·         Ovoce
Mezi nejjednodušší ovoce na pěstování v bytě i na zahradě patří jahody a maliny, které vám krásně porostou na jakémkoli slunném místě – jediné, na co je nutné si dát pozor, je správné zavlažování, zvláště pokud se rozhodnete je pěstovat v květináčích nebo závěsných nádobách.
kaktusy na okně
·         Zelenina
Toužíte-li po čerstvých ingrediencích a salátech každý den, nebojte se sáhnout po semínkách zeleniny, kterou můžete pěstovat i ve stísněných podmínkách bytů. Tou nejméně náročnou zeleninou na pěstování i zpracování je hlávkový nebo římský salát, kterému se nejlépe daří ve slunečných nebo jemně zastíněných prostorách. Pro trochu barvy v teplých i studených pokrmech si můžete vypěstovat také rajčata, která se dají pěstovat například v závěsných nádobách. Je mnoho variací rajčat, ze kterých si vybere opravdu každý.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli rostlinku, pamatujte, že všechno zabere nějaký čas a ze semínka se vám přes noc nestane krásná květina. Nesnažte se proces uspěchat, a brzy uvidíte první klíčky svých úspěchů.